poniedziałek, 14 września 2009

24 sekundy - dzień 6

24: Teoretycznie najsłabsi w grupie E Macedończycy, pokazali, że nie są wyłącznie chłopcami do bicia i także mogą wygrać, wczoraj przekonali się o tym Niemcy.

23: Już drugi raz na tych Mistrzostwach po bolesnej porażce, Macedończycy kolejny mecz wygrywają. Na początku przegrali 32 punktami z Grecją, a następnie pokonali Izrael, teraz 26 punktami ulegli Francuzom i odbili to sobie w starciu z Niemcami.

22: Najlepszym zawodnikiem Macedonii był Vrbica Stefanov, który zdobył 25 punktów ze skutecznością aż 73% (za trzy trafił 4 razy na 5 prób). Do tego dołożył jeszcze 5 przechwytów. Warto dodać, że w poprzednim meczu, z Francją, miał zero punktów.

21: Stefanov jest jak dotąd jedynym zawodnikiem Macedonii, który na tym Eurobaskecie przekroczył barierę 20 punktów w jednym spotkaniu.

20: Dobrze zaprezentował się także najlepszych w tym turnieju reprezentant Macedonii, Jeremiah Massey – 16 punktów (7/10) i 4 zbiórki.

19: Niemcy rozpoczęli drugą rundę od dwóch porażek.

18: W drużynie Niemiec najlepszym zawodnikiem był Lucca Staiger. Na swoim koncie miał 14 punktów (71% z gry) i 3 zbiórki.

17: Bardzo słaby mecz rozegrał Jan-Hendrik Jagla, zakończył go z dorobkiem 5 punktów i 3 zbiórek.

16: W pierwszej rundzie Rosjanie wygrali tylko z Łotwą, najsłabszą w grupie B. Natomiast drugą rundę rozpoczęli od zwycięstw z Chorwacją i Grecją.

15: Dla Greków była to pierwsza porażka na tym Eurobaskecie. Dotychczas pewnie pokonywali swoich rywali, teraz już na początku zostali zaskoczeni i po pierwszej kwarcie było 12-21 dla Rosjan.

14: Tak samo jak we wcześniejszych meczach, najlepszym spośród Greków był Vasileios Spanoulis. Jednak tym razem jego skuteczność rzutów z gry była bardzo niska. 12 punktów zaliczył trafiając 4 z 11 rzutów, poza tym miał 7 asyst i 3 zbiórki.

13: Poza liderem Greków, w miarę nieźle zaprezentowali się jeszcze podkoszowi. Ioannis Bourousis – 12 punktów i 7 zbiórek, Antonios Fotsis – 10 punktów i 9 zbiórek, Sofoklis Schortsanitis – 13 punktów i 5 zbiórek. Chociaż wszyscy odnotowali kiepską skuteczność z gry, w sumie wyniosła ona tylko 34.3%.

12: Świetne spotkanie w drużynie Rosji rozegrał Kelly McCarty. Zdobył 17 punktów trafiając 50% swoich rzutów z gry, a do tego dołożył jeszcze 9 zbiórek.

11: W ostatecznym zwycięstwie Rosji swój znaczący udział mieli też Sergey Monya i Timofey Mozgov. Pierwszy z nich zdobył 16 punktów, choć przy niskiej skuteczności 42%. Natomiast drugi odnotował 10 punktów, 6 zbiórek i 3 bloki.

10: Porażka Grecji i zwycięstwo Francji, sprawiły, że w grupie E już tylko „Trójkolorowi” są niepokonani.

9: Po pierwszej połowie meczu z Francją, Chorwaci mieli 5 punktów przewagi. Jednak w trzeciej kwarcie zdobyli zaledwie 10 punktów, przy 22 ze strony ich rywali i ostatecznie przegrali.

8: Dla Chorwatów była to już druga porażka z rzędu.

9: Chorwatom nie pomógł świetny występ Marko Popovica. Rozpoczął on mecz z ławki, a zakończył go jako najlepszy strzelec, mając na swoim koncie 30 punktów. Jego skuteczność z gry wyniosła 71%, ale aż połowę ze swoich punktów zaliczył z wolnych (15/18).

8: Dla Zorana Planinica był to najgorszy występ na tych Mistrzostwach. Na 5 oddanych rzutów trafił tylko raz, co dało mu 3 punkty, do tego zaliczył aż 5 strat.

7: Trzech zawodników drużyny Chorwacji musiało wcześniej opuścić parkiet z powodu 5 fauli (N.Prkacin, M.Rozic i M.Banic).

6: Bardzo dobre spotkanie rozegrał Tony Parker. Zdobył 24 punkty ze skutecznością 42%, zaliczył 6 zbiórek, 6 asyst i 2 przechwyty.

5: Drugim strzelcem Francji był Nicolas Batum, miał 18 punktów (45%). Poza tym odnotował 5 zbiórek i 2 bloki.

4: Łącznie zawodnicy Francji i Chorwacji we wczorajszym meczu aż 73 razy stawali na linii rzutów wolnych (wykorzystali tylko 49 z nich).

3: W ostatniej serii meczów grupy E Rosja zmierzy się z Macedonią. Wygrana da im w najgorszym wypadku trzecie miejsce. Jeśli natomiast Grecja przegra swoje ostatnie spotkanie, Rosjanie będą drudzy.

2: Chorwacja i Niemcy będą walczyli o czwartą pozycję w grupie i awans od ćwierćfinału. Jednak zwycięstwo Niemiec wcale nie musi im zagwarantować gry w kolejnej rundzie, może jeszcze ich wyprzedzić Macedonia, jeśli pokona Rosję.

1: Najciekawszy będzie pojedynek o pierwsze miejsce pomiędzy Francją i Grecją.

0 komentarze:

Prześlij komentarz