wtorek, 7 września 2010

Mistrzostwa Świata - dzień 9

USA(6-0) - Angola(2-4) 121:66

W 1/8 Mistrzostw Świata USA wygrała z Angolą. To naprawdę śmieszne, że takie drużyny wpuszcza się do rundy pucharowej, dla mnie 1/8 to już mecze o COŚ. Jeśli o coś, to też na jakimś poziomie, a nie spotkania, które kończą się +55pkt. Było to kolejne spotkanie, w którym Coach K dał wszystkim pograć w podobnym wymiarze czasowym. Od początku do końca jego podopieczni prowadzili i stale powiększali przewagę, nie dając się podnieść przeciwnikowi z desek jak reprezentacja Polski. Durant przywitał się z Angolańczykami rzucając im w pierwszej kwarcie 12 pkt(właściwie to w 7 minut). Amerykanie pierwszy raz na tym turnieju mieli zaledwie 5 strat i aż 30 asyst przy 41 rzutach. Jak na koszykówkę europejską to naprawdę coś. To dobry prognostyk na kolejne spotkania w fazie pucharowej. Lamar Odom był bliski double-double, mając 9 punktów i 8 zbiórek, Gordon rzucił z ławki 17 pkt mając 5/6 zza łuku. W barwach Angoli błysnął Joaquim Gomes, zdobywca 21 punktów. Kolejnym przeciwnikiem USA będzie Rosja, uczestnik drugiego meczu w 1/8 Mistrzostw Świata. Nie będzie to kolejny łatwy mecz dla Amerykanów. Rosjanie w swoich szeregach mają chociażby Mozgova, Monye i Kauna.

Rosja(5-1) - Nowa Zelandia(3-3) 78:56

Chciałbym kiedyś zobaczyć polską reprezentację wygrywającą 3 mecze w fazie grupowej na MŚ i awansującą do 1/8 finału, gdzie Nowozelandczycy, wciąż zaskakujący mnie, łatwo wygrać Rosjanom nie dali. Do pierwszej połowy Rosja wygrywała zaledwie 31:27 i żaden z jej zawodników nie brylował na parkiecie. Zmotywowani rozmową w szatni Rosjanie wyszli na trzecia kwartę skupieni, co zaowocowało odskoczeniem rywalowi na 11 pkt. Świetnie z ławki grał Ponkrashov(9pkt i 7ast), a duet podkoszowych, Mozgov(16pkt,7zb) i Vorontsevich(18pkt,11zb) ostatecznie przypieczętował porażkę Nowej Zelandii. Kirk Penney tym razem zagrał słabiej, rzucając na słabym procencie (38%), mimo to miał 21 pkt. Rosja teraz musi przygotować się na dobrze grającą USA. Przed ich trenerem stoi zadanie wyłapania wszystkich wad Amerykanów(strefa, mnóstwo głupich strat, problem z half-court offense) i wypunktowania ich w długiej walce.