czwartek, 12 sierpnia 2010

Offseason 2010: Sixers mają nowego prezydenta

Rod Thorn zostanie nowym prezydentem Sixers. Miesiąc temu Thorn opuścił Nets, gdzie był prezydentem przez ostatnie 10 lat. Początkowo mówiło się, że Thorn idzie na emeryturę, ale jak widać po decyzji o pracy dla Sixers, prawdą były doniesienia, że o odejściu przesądziły finanse i fakt, że Prokhorov nie chciał dać mu długoletniego kontraktu.
W Filadelfii Thorn połączy siły ze swoim dobrym kolegą Edem Stefanski'm, z którym zbudował drużynę 2-krotnych wicemistrzów w New Jersey na początku lat 2000. Stefanski po przeprowadzce z Nets, w Sixers pełnił obie role, prezydenta i generalnego managera. Teraz będzie GM'em, a Thorn obejmie funkcję prezydenta.
__________________________________________________________________
Adrian Wojnarowski z Yahoo! Sports napisał, że Pacers negocjują wykupienie kontraktu TJ'a Forda. Jego umowa wygasa w przyszłym roku i jest warta $8.5 milionów. Już w zeszłym sezonie Pacers chcieli się go pozbyć, a Ford chciał przejść do drużyny, w której mógłby więcej grać, ale nie udało się wtedy wypracować żadnej wymiany.
__________________________________________________________________
W związku z informacjami, że władze NBA zablokują jego pracę dla Knicks w roli konsulatowa przy jednoczesnym byciu trenerem na uniwersytecie, Isiah Thomas zrezygnował z porozumienia z Knicks. Dzięki temu, przynajmniej na razie, nie wraca on do Nowego Jorku, ale nie zmienia to faktu, że nadal pozostaje on w bliskich relacjach z właścicielem drużyny.
__________________________________________________________________
Spurs chcą żeby Danny Ferry wrócił do ich klubu, gdzie po zakończeniu kariery zawodniczej, rozpoczynał prace w kierownictwie. Po zwolnieniu z Cavs był kandydatem na stanowisko GM'a w Blazers i Nets, ale nie dostał nowej pracy.
__________________________________________________________________
Walter Herrmann rozważa powrót do NBA i według kilku źródeł ma szansę, by ponownie dostać się do ligi. Obecnie prowadzi rozmowy ze swoim klubem Caja Laboral nad rozwiązaniem umowy, którą podpisał rok temu. Wcześniejsze rozgrywki 2008/09 spędził w Pistons, a w sumie w NBA grał 3 lata. Rozpoczął od rewelacyjnego sezonu debiutanckiego w Bobcats, ale potem znacznie obniżył loty.
__________________________________________________________________
Alando Tucker w zeszłym sezonie został oddany przez Suns do Wolves, a później zwolniony. Od tamtego czasu nie znalazł dla siebie miejsce w NBA i przenosi się do Rosji, do drużyny Lokomotiv Kuban. Ten sam kierunek obrał Marcus Williams, który minione rozgrywki spędził w Grizzlies. W przyszłym sezonie będzie grał w BC Enisey Krasnoyarsk.

0 komentarze:

Prześlij komentarz