piątek, 17 września 2010

Offseason 2010: Nets starają się o Melo

Ken Berger z CBSSports napisał, że Nets są drużyną, która najbardziej stara się dojść do porozumienia z Nuggets, by pozyskać Anthony'ego. I co najważniejsze, ich oferta jest interesująca dla Nuggets, a Melo byłby skłonny podpisać z nimi długoletni kontrakt. Nets w zamian mają proponować młodego Favorsa, kilka picków w drafcie i Harrisa. Ale według źródeł z Denver, kluczem do przeprowadzenia wymiany z Nets będzie znalezienie trzeciej drużyny, która przejmie Harrisa dając Nuggets dobre zastępstwo dla Anthony'ego.

Takie zastępstwo mogą zaproponować im Sixers, którzy mogliby włączyć się w ten transfer. Trzeba pamiętać, że w Filadelfii rządzą teraz Thorn i Stefanski, którzy jeszcze niedawno byli w Nets, co może pomóc im w dojściu do porozumienia z ekipą z New Jersey. Sixers w ramach takiego transferu oddaliby przede wszystkim Iguodalę [chociaż w Filadelfii również nie potrzebują rozgrywającego (Harrisa), ponieważ mają Williamsa i Holidy'a]. Gdyby doszło do takiej trójstronnej wymiany, Sixers mieliby dostać z New Jersey Favorsa, którego w ostatnim drafcie wybrał obecny prezydent Sixers, Thorn. Ale nie wyklucza się również, że Sixers mogą sami dogadać się z Nuggets i pozyskać Anthony'ego oddając do Denver Iguodalę, Younga, a także kończące się kontrakty Kapono i Greena. Pozostaje tylko pytanie, czy Melo chciałby w Filadelfii podpisać długoletni kontrakt.

Bulls nie zamierzają oddawać Noah, dlatego obecnie nie są uważani za poważnych graczy w wyścigu po Melo. Natomiast Knicks, którzy są podobno pierwsi na liście gwiazdora Nuggets, mają znacznie mniej do zaoferowania niż Nets. Ich oferta to kończący się kontrakt Curry'ego, a także młodzi Randolph i Chandler. Do tego, nie mają żadnych picków w drafcie.
_____________________________________________________________________
Rockets zaproponowali Dampierowi, zwolnionemu ostatnio z Bobcats, 2-letni kontrakt wart $4 miliony. W Houston szukają wzmocnień pod kosz i podobno prowadzą również rozmowy z zastrzeżonym wolnym agentem Jazz, Kyrylo Fesenko.

Według SportsIllustrated, zainteresowani Dampierem poza Rockets są jeszcze Heat, Grizzlies, Raptors i Suns. Poza tym, w kontekście tego środkowego wymienia się także Jazz, Hawks i Sixers.
_____________________________________________________________________

Po długich sporach, Grizzlies w końcu podpisali kontrakty z zawodnikami, których wybrali w tegorocznym drafcie. Ostatecznie Xavier Henry i Greivis Vasquez dostali to, czego chcieli i to, co im się należało, czyli maksymalne umowy przewidziane dla debiutantów (120% podstawowej stawki). Właściciel klubu z Memphis, Michael Heisley powiedział, że popełnił błąd i po tym jak zasady CBA zostały mu dokładnie wytłumaczone, zmienił zdanie. Przypomnijmy, że Grizzlies obu swoim debiutantom proponowali podstawową stawkę, a dodatkowe 20% chcieli uzależnić od ich występów i wypłacić w formie bonusów.
_____________________________________________________________________
Mavs szukają zawodnika na miejsce Tima Thomasa, który z powodu choroby żony zrezygnował z gry. Podobno w Dallas najpoważniej biorą pod uwagę Briana Cardinala. Inne możliwe opcje to Bobby Simmons i Steve Novak.
_____________________________________________________________________
Agencja U1st Sports, reprezentująca Blazers, zaprzeczyła doniesieniom, że Fernandez porozumiał się z FC Barcelona, o czym pisano w jednej z hiszpańskich gazet. W oświadczeniu napisano, że Fernandez pozostaje zawodnikiem Blazers.
_____________________________________________________________________
Celtics sprawdzali w ostatnich dniach nie tylko Adama Morrisona, na workouty zaprosili także Cuttino Mobley'a, Rashada McCantsa i Trentona Hassella.

____________________________________________________
TRANSAKCJE

Raptors podpisali kontrakt z Ronaldem Dupree. Spędził on w NBA 5 sezonów, ale przez ostatnie 2 lata był poza ligą.
_____________________________________________________________________
Magic uzupełnili swój skład zatrudniając 15-tego zawodnika, jest nim doświadczony Malik Allen.
_____________________________________________________________________
Nets podpisali kontrakt ze Stephenem Grahamem.

0 komentarze:

Prześlij komentarz