czwartek, 26 sierpnia 2010

Plotki transferowe: Nuggets z nowym GM'em i właścicielem

David Griffin zrezygnował z propozycji Nuggets i nie obejmie stanowiska generalnego managera. Griffin odrzucił ofertę Nuggets, ponieważ proponowali mu zarobki znacznie niższe niż milion dolarów, jakie dostali zatrudnieni niedawno generalni managerowi Cavs, Hornets i Blazers. FanHouse podało, że jego pensja miała wynosić około $500 tysięcy rocznie.

Obecnie głównym kandydatem na GM'a Nuggets jest Masai Ujiri. W latach 2003-07 Ujiri pracował już w klubie z Denver, był wtedy odpowiedzialny za międzynarodowy skauting, natomiast od 2008 pełnił rolę asystenta Bryana Colangelo w Raptors. Według Denver Post, jest już właściwie pewne, że będzie on nowym GM'em Nuggets.

Stan Kroenke, właściciel Nuggets, zamierza przejąć drużynę NFL St. Louis Rams, której jest obecnie mniejszościowym udziałowcem. Jednak żeby zostać właścicielem tego klubu, według przepisów NFL, musi oddać kontrolę nad swoimi drużynami z NBA i NHL (Colorado Avalanche). Dlatego przekaże władzę w tych klubach swojemu synowi, Joshowi. Tym samy, do końca roku nowym rządzącym w Denver zostanie Josh Kroenke, który ostatnio zaangażował się w przekonywanie Anthony'ego do pozostania w Nuggets. Już od jakiegoś czasu mówiło się, że jego rola w klubie rośnie i to w związku z tym nie przedłużono umów z Warkentienem i Chapmanem, ponieważ Josh chce mieć większy wpływ na decyzje kadrowe.
___________________________________________________________________
Jak pisze Marc Berman z New York Post, Knicks mogą przegrać z Rockets wyścig o Anthony'ego przez podatki. W Teksasie, tak samo jak na Florydzie nie ma stanowego podatku dochodowego, dlatego zawodnicy mogą zarobić więcej.
___________________________________________________________________
Według HoopsWorld, Kyrylo Fesenko dostał kilka ofert z Europy, które dawałby mu roczne zarobki w okolicach 1-2 milinów euro. Jednak najprawdopodobniej zdecyduje się zostać w Jazz na jeszcze jeden sezon za $1.1 miliona i w przyszłym offseason stanie się wolnym agentem.
___________________________________________________________________
W wypowiedzi dla Boston Globe, Danny Ainge powiedział, że Celtics mają jeszcze jedno wolne miejsce w składzie i szukają możliwości pozyskanie strzelca. Podobno Celtics nadal rozważają możliwość ściągnięcia Fernandeza z Blazers, inną opcją miałby być Larry Hughes, który ciągle szuka klubu.
___________________________________________________________________
Danny Ferry wraca do San Antonio i ponownie będzie pracował w kierownictwie klubu. Ma zastąpić Della Dempsa, który niedawno został GM'em Hornets i zwolnił w Spurs stanowisko Vice President of Basketball Operations.
___________________________________________________________________
Knicks mają obecnie zakontraktowanych 14 zawodników i są zainteresowani uzupełnieniem składu o Earla Barrona. Środkowy rozegrał kilka bardzo dobrych meczów pod koniec zeszłego sezonu w barwach Knicks.

1 komentarz:

  1. Masai Ujiri to dobry menedżer! Całe szczęście, że mamy go w Toronto!!

    OdpowiedzUsuń