wtorek, 17 sierpnia 2010

Problemy z prawem

W 2006 roku Pacers wytransferowali Artesta i pozbyli się najbardziej kłopotliwego zawodnika, z którym problemy były na boisku i poza nim. Teraz tamte czasy mogą im się przypomnieć, dzięki Lance'owi Stephensonowi, którego niecałe 2 miesiące temu wybrali w drugiej rundzie draftu (nr 40). 19-letni Stephenson w niedzielę został aresztowany za pobicie swojej dziewczyny.

Zdarzenie miało miejsce w Nowym Jorku. Stephenson miał czekać na swoją dziewczynę, Jasmine Williams, przed jej mieszkaniem. Kiedy przyszła ze swoimi dwiema koleżankami, Lance krzyknął do niej - "Are you kidding me?" i zepchnął ją ze schodów. Jednak na tym się nie zakończyło. Kiedy jego dziewczyna leżała na dole schodów, młody zawodnik Pacers chwycił ją za głowę i uderzył nią o dolny schodek. Williams doznała urazu głowy i pleców, a także możliwe, że uszkodzenia szyi. Po pojawieniu się policji, Stephenson twierdził, że jego dziewczyna spadła ze schodów. Adwokat zawodnika powiedział, że jego klient ani celowo, ani w żaden inny sposób nie skrzywdził dziewczyny. Zarzuty wobec Stephensona są poważne, ale został on zwolniony z aresztu.

Jedna z koleżanek Jasmine, powiedziała, że powodem awantury było to, że nie odbierała ona telefonów Lance'a. Podobno to nie pierwszy raz, kiedy Stephenson zaatakował swoją dziewczynę i równocześnie matkę swojego dziecka. Jednak wcześniej rodzice dziewczyny nie powiadomili o tym policji, żeby nie zagrozić karierze zawodnika. Poza tym, trzeba dodać, że 2 lata temu Stephenson był już aresztowany i oskarżony o zakłócenia porządku.

Jeszcze nie zaczął kariery w NBA, a już są z nim poważne problemy.

Problemy z prawem ma także Udonis Haslem, który został oskarżony o posiadanie marihuany. W niedzielę wieczorem samochód Haslema został zatrzymany za przekroczenie prędkości. Po zatrzymaniu, policja przeszukała jego Mercedesa i znalazła w nim marihuanę schowaną w walizce pod siedzeniem kierowcy, a także w torbie znajdującej się w innym miejscu. Haslem jechał razem z niejakim Antwainem Flemingiem, który powiedział policji, że marihuana należy do niego. Obu zostały postawione zarzuty posiadania narkotyków. Haslemowi zarzucono posiadanie ponad 20 gramów marihuany, jego pasażerowi mniej niż 20 gramów. Adwokat zawodnika Heat powiedział, że jest pewien, że jego klient zostanie oczyszczony z zarzutów, ponieważ Fleming przyznał się do posiadania marihuany, natomiast Udonis o niej nie wiedział. Poza tym, Haslem w samochodzie miał również broń, ale na szczęście, w odróżnieniu od Arenasa, posiada ją legalnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz