wtorek, 17 sierpnia 2010

Plotki transferowe: Anthony odejdzie z Nuggets?

Według Rica Buchera z ESPN, wszystkie znaki wskazują na nieuchronny „rozwód” pomiędzy Anthony'm i Nuggets. Podobno nie jest to już kwestia czy Melo opuści Denver, ale kiedy.

Na początku offseason Nuggets zaproponowali mu przedłużenie kontraktu o 3 lata za $65 milionów. Teraz, według Buchera, Melo zastanawia się nad dwoma rozwiązaniami. Albo może przyjąć tą propozycję, a następnie przekonać swoją drużynę do wytransferowania go. Albo może zrezygnować z tej oferty i zmusić Nuggets do transferu, ponieważ będą oni woleli dostać coś w zamian, zamiast w przyszłe wakacje stracić swoją gwiazdę za nic.
_________________________________________________________________________
Jak podaje David Aldridge z TNT, Grizzlies i Xavier Henry ciągle nie doszli do porozumienia w sprawie kontraktu. Grizzlies proponują swojemu debiutantowi $1,683,500 w przyszłym sezonie plus możliwość zarobienia dodatkowych $333,700, jeśli rozegra określoną liczbę minut. Jednak agent Henry'ego, Arn Tellem nie chce się na to zgodzić i chce gwarantowanej sumy ponad $2 milionów dla swojego klienta.

Przyjmując propozycję Grizzlies, pieniądze z niegwarantowanego bonusu nie są dużą sumą w pierwszym roku. Jednak przez 4 lata trwania umowy debiutanckiej, bonusy wyniosłyby łącznie $1.619 miliona. Jest to już dość pokaźna suma, dlatego jest o co walczyć.

Aldridge zwraca także uwagę na to, że  Grizzlies nie mogą lekceważyć agenta Henry'ego. Ponieważ Tellem jest jednym z najpotężniejszych agentów w lidze, reprezentuje wielu zawodników w tym Pau Gasola, Joe Johnsona, Brandona Roy'a, Derricka Rose'a czy Tyreke Evansa, a także grającego w Memphis Marca Gasola. Grizzlies grając twardo, ostatecznie mogą wygrać ten pojedynek, ale równocześnie mogą stracić znacznie więcej, narażając się potężnemu agentowi.
_________________________________________________________________________
Podczas niedzielnego meczu towarzyskiego pomiędzy reprezentacjami USA i Francji, wśród publiczności znaleźli się między innymi Tony Parker z żoną Evą Longorią. Na pytanie dziennikarzy, czy Tony chciałby grać w Knicks, Longoria odpowiedziała „tak”. I znowu pojawiło się wiele spekulacji na temat przeprowadzki Parkera do Nowego Jorku.
_________________________________________________________________________
Jerry West w jednym z wywiadów powiedział, że gdyby dostał ciekawą propozycję pracy, chętnie wróciłby do NBA. Jednak nie widzi siebie już w roli GM'a, ale bardziej jako konsultanta. West był prawie pewnym kandydatem do pracy w kierownictwie Warriors, gdyby klub z Oakland kupił jego przyjaciel Larry Ellison, który przez długi czas był faworytem do przejęcia drużyny.
_________________________________________________________________________
Według ostatnich doniesień, bank zajmujący się sprzedażą Detroit Pistons i Palace Sports & Entertainment Inc. szuka oferty w granicach $500 milionów. Jednak według wielu ekspertów, jest to wygórowana cena. Forbes wycenił Pistons na $479 milionów, ale zła sytuacja ekonomiczna w stanie Michigan obniża wartość klubu.
_________________________________________________________________________
Oleksiy Pecherov po 3 latach mało owocnej gry w NBA, wraca do Europy. Podpisał kontrakt z drużyną Armani Jeans Mediolan.

0 komentarze:

Prześlij komentarz