środa, 23 czerwca 2010

Plotki transferowe: wszyscy chcą Paula

Związany z Jamesem, Williams Wesley powiedział kilku drużynom, że pozyskanie przez nich Chrisa Paula istotnie zwiększyłoby ich szanse na ściągniecie LeBrona. James i Paul są bliskimi przyjaciółmi od czasu wspólnej gry w reprezentacji USA. 
Hornets jednak nie zamierzają oddawać swojego najlepszego zawodnika. Mimo to niektórzy w NBA sądzą, że za odpowiednio wysoką cenę Hornets mogą zgodzić się na transfer. Drużyna z Nowego Orleanu od dawna próbuje zmniejszyć swoje wydatki, dlatego jeśli wraz z Paulem pozbyliby się kontraktu Okafora, mogliby zdecydować się na taki ruch.

Pojawiły się plotki, że Grizzlies zaoferowali Hornets w zamian za Paula, Mayo, ale później władze klubu z Memphis zaprzeczyły tym doniesieniom.

Podobno Nets byliby skłonni oddać za Paula swój trzeci pick i każdego zawodnika ze swojego składu poza Lopezem, ale na razie nie złożyli żadnej oferty.

Również Blazers, Knicks i Magic są zainteresowani pozyskaniem lidera Hornets. Chociaż GM Magic, Otis Smith już zaprzeczył tym plotkom.

GM Hornets Jeff Bower potwierdził, że otrzymał sporo telefonów w sprawie Paula, ale odmówił dalszego komentarza.

Ostatnio pojawiał się także scenariusz transferu, w ramach którego do Nowego Orleanu powędrowałaby Bosh, a w zamian Raptors dostaliby Westa i Collisona.

_______________________________________________
Córka Phila Jacksona uważa, że zakończy on swoją karierę.

Lakers są podobno zainteresowani podpisaniem kontraktu z Rają Bellem. Sam zawodnik też jest zainteresowany grą Lakers, a zwolennikiem takiego ruch jest również Bryant.

Także Tracy McGrady powiedział ostatnio, że chętnie dołączyłby do Lakers w przyszłym sezonie.

_______________________________________________
Pierce ciągle jeszcze nie zdecydował, czy odstąpi od ostatniego roku swojego kontraktu ($21.5 mln) i zostanie wolnym agentem. Według kilku źródeł Celtics mają się w niedługim czasie spotkać z reprezentantami Pierce'a i rozmawiać na temat przedłużenia umowy.

Celtics również chcieliby podpisać nowy kontrakt z Ray'em Allenem. Podobno jest on obecnie wyceniany na około $5.6 mln rocznie, czyli coś w okolicach mid-level exception. Jednak władze Celtics nie zamierzają proponować mu długiego kontraktu, a obawiają się, że właśnie takiego oczekuje Allen.

Także Rivers jeszcze nie zdecydował, czy zostanie na ławce Celtics na kolejny sezon. Na razie powiedział tylko tyle, że poinformuje o swojej decyzji jeszcze zanim Pierce i Allen podejmą decyzje o ich przyszłości.

_______________________________________________
Podobno Matt Barnes i Jason Williams mieli powiedzieć osobom ze swojego najbliższego kręgu, że nie spodziewają się oferty nowego kontraktu od Magic.

Według źródeł z NBA, Smith i Magic sprawdzają, co mogą zrobić na rynku transferowym.  Pojawiały się plotki, że zaoferowali Bulls Gortata i Pietrusa w zamian za Denga, ale obie strony zaprzeczyły tym doniesieniom.

Natomiast według źródeł z otoczenia Gortata, Smith nie dał mu żadnej wskazówki, że może starać się go wytransferować. Na podstawie tego, co Smith powiedział Marcinowi po sezonie, oczekuje się, że zostanie on w Orlando na kolejny sezon.

_______________________________________________
Grizzlies i Wolves są bliscy porozumienia w sprawie wymiany picków w jutrzejszym drafcie. Grizzlies oddadzą swój numer 25 i 28 w zamian za 16 wybór Wolves.

Larry Bird powiedział, że Pacers mogą oddać swój 10 numer w drafcie w zamian za rozgrywającego. Bird przyznał, że prowadził już rozmowy z kilkoma drużynami w tej sprawie, ale zaprzeczył, że złożył ofertę Wolves. Wcześniej pojawiła się informacja, że Pacers zaproponowali Wolves swój 10 pick w zamian za Flynna, ale Wolves odrzucili tą ofertę.

Heat chcieliby sprzedać swój 18 pick, żeby mieć jeszcze więcej wolnego miejsca w salary cap.

Nets ciągle nie zdecydowali kogo wybiorą z 3 numerem, ale w tym momencie ich faworytem jest Wes Johnson, nie Favors. Natomiast trener Johnson najbardziej chciałby Cousinsa.

GM Sixers Stefanski zapowiedział, że na transferze Dalemberta nie zakończył zmian w składzie. Wielu uważa, że jeśli Sixers w drafcie wybiorą Turnera, ich kolejnym krokiem będzie wytransferowanie Iguodali, ponieważ według wielu ekspertów ta dwójka nie będzie potrafiła skutecznie ze sobą współpracować na parkiecie.

Podobno Raptors i Wolves rozmawiali na temat zamiany Turkoglu i 13 picku w drafcie za Brewera i 23 picku.

Według ESPN kilka tygodni temu Wolves zaproponowali Blazers swój 4 numer w drafcie w zamian za Batuma. Blazers odrzucili tą ofertę.

_______________________________________________
Suns wykorzystali opcję w kontrakcie Alvina Gentry'ego i przedłużyli go do końca sezonu 2011/12.
Z pozostałymi trenerami ze sztabu szkoleniowego Gentry'ego również zostaną przedłużone umowy.

Właściciel Suns Robert Sarver i Gentry mają spotkać się w przyszłym tygodniu ze Stoudemire'm i zaproponować mu nowy kontrakt. Jednak według kilku źródeł, szanse, że Amare przyjmie ich ofertę są bardzo małe. Najprawdopodobniej w przyszłym sezonie Stoudemire będzie grał albo w Heat albo w Knicks. W grze pozostają jeszcze Bulls i Nets.

_______________________________________________

Tak jako można było się spodziewać, Eddy Curry wykorzystał opcję w swoim kontrakcie i przedłużył go na sezon 2010/11. W przyszłym sezonie zarobi ponad $11.2 milionów. Wykupienie tego kontraktu przez Knicks jest mało prawdopodobne, ponieważ Walsh będzie starał się wykorzystać go do transferu. Tak duży kończący się kontrakt będzie bardzo atrakcyjny dla drużyn chcących w przyszłym offseason mieć sporo wolnych pieniędzy.

Bucks nie poprzestali na transferze z Warriors. Jak podaje Adrian Wojnarowski z Yahoo!, Bucks pozyskają Chrisa Douglasa-Robertsa z Nets, w zamian oddając przyszły wybór w drafcie.

Durant ma nadzieje, że po pierwszym lipca podpisze przedłużenie kontraktu z Thunder.

Według greckich źródeł Olympiakos chciały pozbyć się Childressa, którego zarobki w przyszłym sezonie wyniosłą 4 miliony euro. Chilldress ma jednak opcję zakończenia kontraktu, dzięki czemu może wrócić do NBA i to byłoby najlepszym rozwiązaniem dla Olympiakosu.

Kilka tygodni temu pojawiły się plotki o rozmowach transferowych pomiędzy Wolves i Warriors. Według ostatnich doniesień rozmowy zostały zakończone i do tej wymiany nie dojdzie. Jednak Warriors nadal są gotowi oddać Anthony'ego Randoplha.

Blazers wyrazili zainteresowanie pozyskaniem Mo Williamsa.

Cavs potwierdzili, że prowadzili kilka rozmów w sprawie transferu Williamsa, ale w tym momencie nie ma żadnych zaawansowanych negocjacji. Podobno Cavs nie są przekonani, że muszą oddawać Williams i na razie tylko testują rynek.

Już od dawna mówi się, że Wolves chcieliby pozyskać Rudy'ego Gay'a. Według źródeł zbliżonych do zawodnika, Wolves musieliby zaproponować mu maksymalny kontrakt, żeby w ogóle wziął ich pod uwagę.

0 komentarze:

Prześlij komentarz